Iglocar

Naprawa i montaż Webasto

     Ogrzewając silnik i wnętrze auta przed startem w czasie mrozu, oszczędzasz i samochód, i siebie. Montaż systemu Webasto to komfort, który każdy doceni. Ogrzewanie postojowe przydaje się przede wszystkim w czasie silnego mrozu, ale nawet używając go zaledwie 20-30 razy w ciągu roku, można poczuć, jaki to komfort.

Ogrzewanie spalinowe podnosi temperaturę silnika, podgrzewając płyn chłodniczy. Jednocześnie do kabiny auta wtłaczane jest ciepłe powietrze. Dzięki temu nie trzeba skrobać szyb, temperatura w kabinie jest bardziej przyjazna od samego startu, a silnik mniej się zużywa, gdy nie startuje zmrożony do np. -20ºC.

Ogrzewania spalinowe suche i mokre.

System Webasto to piecyki zasilane paliwem z baku auta. „Suche” grzeją gorącym powietrzem (jak domowa farelka), tyle że zasilane są nie prądem, lecz paliwem. Ich montaż przeprowadza się np. w kabinach ciężarówek. Ogrzewanie „mokre” podgrzewa płyn chłodniczy i wymusza jego krążenie w układzie, a za pomocą dość skomplikowanego (szczególnie w przypadku klimatyzacji automatycznych) sterownika uruchamia nawiewy samochodu. Jak łatwo się domyślić, korzysta też z akumulatora auta.

Koszt eksploatacji:

Jeden cykl ogrzewania samochodu osobowego w zimowy poranek kosztuje około złotówkę. (Koszt orientacyjny przyjęty dla paliwa w cenie 5,00 PLN za litr, przy 20-30 minutowym okresie ogrzewania.)

Warto zwrócić uwagę na fakt, że koszt eksploatacji częściowo się zwraca, ponieważ oszczędzamy na paliwie, którego większą ilość potrzebowałby nienagrzany silnik.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki zakres usług w dziedzinie niezależnego ogrzewania samochodowego takich jak:

montaż Webasto i ogrzewania postojowego – wodnego i powietrznego – w samochodach osobowych, dostawczych, w pojazdach specjalnych i w maszynach rolniczych,
naprawa Webasto i niezależnego ogrzewania postojowego,
naprawa fabrycznie wbudowanego ogrzewania postojowego – wodnego i powietrznego,
naprawa tradycyjnych, fabrycznie wbudowanych systemów ogrzewania.

Copyright © 2011 - 2020 dla IGLOCAR
Masz pytanie? Zadzwoń!
789 351 147
794 650 100

Odwiedzin: 53422